Niedziela Trójcy Świętej - 11.VI.2017r.

1. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 w procesji eucharystycznej przejdziemy do 4 ołtarzy oddając cześć Jezusowi Eucharystycznemu. Prosimy jak zwykle o przygotowywanie ołtarzyków w ustalonych miejscach i o udział w procesji strażaków, kawalerzystów, orkiestrę, dzieci, młodzież i dorosłych niosących sztandary i feretrony. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie się do procesji. Prosimy o dekorację okien i domów obrazami i emblematami religijnymi o treści eucharystycznej.
2. W oktawie Bożego Ciała po wieczorowej Mszy św. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z procesją eucharystyczną.
3. We wtorek wspomnienie św. Antoniego. Temu świętemu nasi przodkowie dedykowali w 1920r. dzwon w podziękowaniu za opiekę czego dowodem jest napis; PODZIĘKOWANIE ŚW. ANTONIEMU ZA OPIEKĘ W CZASIE WOJNY WSZECHŚWIATOWEJ NAD OKOLICĄ NASZĄ. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę św. wieczorową, by włączyć się w modlitwę do św. Antoniego.
4. Za tydzień w niedzielę 18 czerwca nadanie i poświęcenie sztandaru dla Hufca ZHP w Kolnie o g. 12.30. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich harcerzy - tych czynnych i tych którzy poczuwają się do bycia harcerzem.
5. Ołtarz drewniany i lektorium z naszego kościoła został ofiarowany do kaplicy w Ośrodku „CARITAS BLIŹNIM” w Ptakach k. Nowogrodu.