Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

1.      Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Triduum Paschalnym i dzisiejszym świętowaniu Zmartwychwstania Pańskiego. Jesteśmy jako kapłani dumni z naszej wspólnoty wiernych widząc jak przeżywacie i jak budujecie codzienność wiary. Bogu niech będą dzięki.

Składam serdeczne podziękowania Księżom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Pani Ewie, Służbie liturgicznej – Ministrantom, Chórowi Parafialnemu, Solistkom z Kokisu Policji, Strażakom z Gromadzyna, Żołnierzom naszej jednostki, Państwowej Straży Pożarnej i dziękuję za zaangażowanie i piękną oprawę tych świątecznych dni.

Przyjmijcie życzenia od nas Kapłanów. Zmartwychwstanie to przede wszystkim doświadczenie Boga, który zbawia. Niech ono będzie nieodłącznym źródłem Waszego osobistego szczęścia, bo Bóg dając swojego syna na ofiarę mówi nam że jest i że nas kocha. Życzymy zdrowia, wzajemnej miłości i radości z tego, że we wspólnocie serc pielgrzymujemy ze Zmartwychwstałym Panem.

2. W najbliższy wtorek zakończenie Seminarium Odnowy Wiary prowadzonego przez wspólnotę Gloriosa Trinita nabożeństwem podczas którego będziemy się modlić o wylanie darów Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu pierwsza środa i msza wotywna do MBNP, a także pierwszy czwartek z modlitwą o powołania, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy w oktawie Wielkanocy do korzystania z daru tych wspólnotowych nabożeństw.

4. Za tydzień w niedzielę godzina Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na godzinę 15:00 na wspólną modlitwę.

5. W sobotę o godzinie 9:00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z diecezji łomżyńskiej będzie miała doroczne ogólno diecezjalne spotkanie paschalne. Początek Mszą Świętą w naszej świątyni o godzinie 9:00.

6. Dziękuje za ofiary złożone na prace remontowe: od Pani Joanny, Pani Doroty i jedna Anonimowa. Z serca za każde dobro dziękuję. . .

7. Mamy jeszcze wolne miejsca na kolonie wakacyjne dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszła:+ Halina Kowalewska l.94 Wieczny odpoczynek ...

Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

Dziękuję za życzenia przekazane od instytucji, szkół, urzędów, biur poselskich. Życzenia dla naszej wspólnoty przekazuje Pan Burmistrz Andrzej Duda oraz Starosta i Pan Wójt. Zwieńczeniem wszystkich otrzymanych życzeń niech będą słowa Biskupa Łomżyńskiego:

ŻYCZENIA

BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO

NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2024 ROKU

Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie!

Przez cały Wielki Post rozważaliśmy przeogromną miłość Boga do każdego człowieka, do każdego z nas. Jezus bowiem ofiarował siebie na ołtarzu krzyża, by być naszym Odkupicielem. Ukoronowaniem naszej refleksji jest duchowa pielgrzymka do pustego grobu Pana w dzisiejszy poranek wielkanocny, by na nowo przyjąć prawdę: On zmartwychwstał! Pan żyje!

Niech Chrystus, Zwycięzca śmierci błogosławi nam wszystkim. Niech to błogosławieństwo stanie się udziałem naszych rodzin, naszych parafii, całej naszej diecezji. Obejmując Was modlitwą proszę, by Pan, który po zmartwychwstaniu przynosił pokój zalęknionym uczniom, obdarzał także współczesny świat i każdego z nas darem prawdziwego pokoju.

Na czas wielkanocnego świętowania przy stole Eucharystii, w gronie rodziny i przyjaciół, wraz z biskupem Tadeuszem z serca Wam błogosławię.

+ Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński