15 Niedziela zw. - 15.VII.2018r.

1. Jutro Wspomnienie NMP z Góry Karmel. Nałożenie szkaplerzy MB na Mszy św. o g. 18.00. Rodzina Szkaplerzna gromadzi się na wspólnej modlitwie w I środy m-ca o g. 17.00.
2. Od piątku 13 lipca rozpoczęliśmy Nowennę do św. Anny, przygotowując się do Odpustu parafialnego św. Anny w dniu 22 lipca. Suma odpustowa wraz z procesją eucharystyczną o g. 12.30. Proszę o udział w procesji wszystkie osoby niosące paramenty procesyjne.
3. W sobotę przed odpustem jak w latach ubiegłych udamy się po Mszy św. wieczorowej na stary cmentarz, by modlitwą wypraszać odpust czyli darowanie kar za popełnione grzechy dla naszych zmarłych.
Zachęcam do tej modlitwy na starym cmentarzu szczególnie w tym roku, gdzie są pochowani proboszczowie kolneńscy, gdyż planujemy przeniesienie ich grobów na nowy cmentarz. Na nowym cmentarzu planujemy też wybudować ołtarz polowy do sprawowania Mszy św. i obok tego ołtarza będą groby kapłańskie.
4. Nasza parafia jest jedną z dwóch tysięcy parafii, która objęła pomocą konkretną jedną rodzinę z Aleppo. Takich rodzin jest ponad sześć tysięcy. Dziękujemy wszystkim, którzy składali swoje ofiary na tę pomoc dla poszkodowanych w Aleppo. W najbliższą niedzielę 22 lipca ponowimy taką zbiórkę ofiar do puszek, aby można było przedłużyć naszą pomoc tej konkretnej rodzinie.

Subskrybuj to źródło RSS