XI Niedziela zw. - 18.VI.2017r.

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, które śpiewamy po wieczorowej Mszy św.
2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o g. 18.00. Poświęcenie ziół i kwiatów. Błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, aby włączyli się w dziękczynienie za mijający rok szkolny i prosili o dobre wakacje.
3. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
4. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy do błogosławieństwa małżeństwa oczekujące narodzin dziecka.
5. W czwartek 22 czerwca przypadnie 60 rocznica śmierci ks. Jana Krzewskiego. Na Mszę św. w jego intencji zapraszamy w niedzielę 25 czerwca o g. 11.00.
6. Msza św. o błogosławieństwo w pracy na roli dla gospodarzy z całej naszej parafii będzie odprawiona 2 lipca o godz. 11.00.

Niedziela Trójcy Świętej - 11.VI.2017r.

1. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 w procesji eucharystycznej przejdziemy do 4 ołtarzy oddając cześć Jezusowi Eucharystycznemu. Prosimy jak zwykle o przygotowywanie ołtarzyków w ustalonych miejscach i o udział w procesji strażaków, kawalerzystów, orkiestrę, dzieci, młodzież i dorosłych niosących sztandary i feretrony. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie się do procesji. Prosimy o dekorację okien i domów obrazami i emblematami religijnymi o treści eucharystycznej.
2. W oktawie Bożego Ciała po wieczorowej Mszy św. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z procesją eucharystyczną.
3. We wtorek wspomnienie św. Antoniego. Temu świętemu nasi przodkowie dedykowali w 1920r. dzwon w podziękowaniu za opiekę czego dowodem jest napis; PODZIĘKOWANIE ŚW. ANTONIEMU ZA OPIEKĘ W CZASIE WOJNY WSZECHŚWIATOWEJ NAD OKOLICĄ NASZĄ. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę św. wieczorową, by włączyć się w modlitwę do św. Antoniego.
4. Za tydzień w niedzielę 18 czerwca nadanie i poświęcenie sztandaru dla Hufca ZHP w Kolnie o g. 12.30. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich harcerzy - tych czynnych i tych którzy poczuwają się do bycia harcerzem.
5. Ołtarz drewniany i lektorium z naszego kościoła został ofiarowany do kaplicy w Ośrodku „CARITAS BLIŹNIM” w Ptakach k. Nowogrodu.

Zesłanie Ducha Świętego - 4.06.2017r.

1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o g. 18.00.
2. W środę modlitwa w intencji obrony ludzkiego życia i Rodziny Szkaplerznej razem z nabożeństwem czerwcowym.
3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu ogarniamy modlitwą wszystkich kapłanów.
4. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Borkowie.
5. 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowywanie ołtarzyków w tych samych miejscach.
6. Harcerze zapraszają do udziału w Brunoniadzie 2017. Jest to wyprawa na rowerach z Kolna do góry śmierciowej św. Brunona, koło Kozła. Wyruszamy w sobotę 10 czerwca o godz. 9.00 spod naszej świątyni. Zapisy u księdza Grzegorza.
7. Zapraszamy młodzież do udziału w Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej w sobotę 17 czerwca 2017 r. Będzie to dziękczynienie za przeżyty rok szkolny i Sakrament Bierzmowania. Wyjazd o godz. 9.00 przy naszej świątyni. Zapisy u ks. Artura.

Subskrybuj to źródło RSS