Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa – 24.03.2024

1.      Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach parafialnych. Jestem pełen uznania zarówno dla najmłodszych jak i starszych, którzy otworzyli swoje serca na dar Bożego Słowa i sakrament miłosierdzia.

2. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – czas w którym przeżywamy w sposób bezpośredni tajemnice naszej wiary. Życzę bardzo świadomego, ale i pełnego skupienia na modlitwie, aby poranek wielkanocny zaowocował Zmartwychwstaniem serca. Każdego dnia Wielkiego tygodnia będziemy spowiadać od godziny 17:30.

I tak zapraszamy:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 22:00.

Wielki Piątek – kościół będzie otwarty od godziny 8:00. O godzinie 10:00 droga krzyżowa w kościele. O godzinie 18:00 Liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża. Ofiary składane przy adoracji przeznaczone jak co roku na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Jezusa w grobie do godziny 22:00.

Wielka Sobota – czas adoracji i oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Kościół będzie otwarty od godziny 8:00. Poświęcenie pokarmów co godzina od 9:00 do godziny 14:00 w kościele. Na wioskach poświęcenie pokarmów od godziny 10:00, początek od Gromadzyna. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji poświęcenia. W sobotę będziemy pełnić posługę w konfesjonale od godziny 8:00 do godziny 14:00 a następnie od godziny 17:30. Wigilia Paschalna z poświęceniem ognia i wody o godzinie 18:00. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Adoracja w Wielką Sobotę do godziny 22:00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – kościół będzie dostępny od godziny 5:00. Msza Święta rezurekcyjna o godzinie 6:00. Następne Msze Święte o 9:00, 11:00, 12:30, 17:00

W poniedziałek wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym

3. Dziękuję za ofiary indywidualne, które wpłynęły na cele remontowe w ostatnim tygodniu: od Państwa Agnieszki i Mariusza, Pani Joanny, Państwa Celiny i Józefa, Pani Elżbiety, Pani Ewy i Pani Bogusławy. Z serca za każde dobro dziękujemy.

4. Mamy jeszcze wolne miejsca na kolonie wakacyjne dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszli:+ Irena Rydelek l.81, + Marianna Kulągowska l. 82 Wieczny odpoczynek ...

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk