Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrztu Pańskiego – 7.01.2024

1. Dziękuję Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeżycie wczorajszego dnia uroczystości Objawienia Pańskiego – zespołom wokalnym z KOKIS – u na czele z Panią Dyrektor Alicją, Panią Anną i Panem Pawłem oraz młodzieży. Dziękuję Pani Magdzie Sekścińskiej i Pani Justynie Targońskiej, a także Pani Natalii Krejszef za pomoc w organizacji Orszaku Trzech Króli. Serdecznym podziękowaniem obejmuję Pana Burmistrza za pomoc w realizacji musicalu, który wczoraj był wystawiany w naszej świątyni. Niech Bóg to dobro każdemu z osobna wynagrodzi.

2. Kiedy pół roku temu obejmowałem parafię to przyznam, że towarzyszyły mi obawy o to czy zostanę przez Was przyjęty. Miałem świadomość, że wchodzę w dziedzictwo wiary, ale i pracy konstruktywnie przez lata podejmowanej. Miałem też świadomość zadań jakie mnie czekają, ale i radość, że Bóg decyzją Księdza Biskupa daje mi ten właśnie czas. Bardzo serdecznie dziękuję Wam za to, że jesteście i że od samego początku poczułem się jak w jednej wielkiej rodzinie. Tęskniłem za bezpośrednim duszpasterstwem, a dzięki Wam moje największe marzenie jakim jest drugi człowiek zostało spełnione. Budujmy razem dzieło wspólnoty wiary.

Od strony materialnej Parafię objąłem uporządkowaną i dobrze kierowaną. 19 lipca rozpoczęły się prace remontowe pierwszej części plebanii i objęły około 250 metrów kwadratowych obiektu. Przystępując do realizacji dysponowałem około 35% środków na remont, które pozostawił Ksiądz Stanisław. W trakcie remontu kompleksowo wymieniono instalację elektryczną, w 90% hydrauliczną, a także dokonano remontu instalacji CO. Zostały wykonane prace murarskie, wykończeniowe i wyposażeniowe o których szczegółowo informowałem w ogłoszeniach. Na dzień dzisiejszy z tej części remontu pozostało około 30% kosztów do uregulowania. Dziękuję Wam bo udało się pokonać główną część zobowiązań a ufam, że i z resztą na spokojnie się uporamy.

         W planach materialnych mam dalsze prace związane z budynkiem plebanii tzn. wymiana więźby dachowej i poszycia dachu, wymiana elektryki i hydrauliki na części nieremontowanej (byłe wikariaty) i kompleksowe wyremontowanie tej części to jest około 70 metrów kw. + klatka schodowa.

         Jednak chcę podkreślić, że największym darem jesteście Wy i wymiar codziennego duszpasterstwa. Cieszy mnie Wasza obecność na Mszy Świętej. Statystyki sakramentalne wyglądają następująco:

- sakrament chrztu przyjęło 43 dzieci

- zawarto 14 związków sakramentalnych

- 46 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii świętej

- sakrament bierzmowania otrzymało 59 osób

- zmarło 55 osób

3. Dziękuję z całego serca za życzliwość podczas wizyt duszpasterskich i składane dary serca. Plan kolędy przedstawia się następująco:

8.I – poniedziałek  

g. 15.00 - ul. A. Krajowej - 3 ks.

9.I - wtorek        

g.15.00 - ul. Kubraka 1 i 3 - 1 ks    

ul. Kubraka 5 i 7 – 1 ks                                  

ul. M. Konopnickiej - domy prywatne, str. parzysta - 1 ks

10.I - środa      

g. 15.00 - ul. 11 listopada 16 – 2 ks.

ul. Czysta (z pocz. ul. Konstytucji 3 Maja) – 1 ks.

11.I - czwartek

g. 15.00 - ul. 11 listopada 18 – 2 ks.

ul. Wojska Polskiego (domy pr. i bloki) – 1 ks.

12.I – piątek    

g. 15.00 - ul. 11 listopada 20 – 2 ks.          

ul. Senatorska – 1 ks.

13.I – sobota   

g. 9.00 – ul. Sienkiewicza, Mickiewicza, Słowackiego, Aleksandrowska – 3 ks.

14.I – niedziela

g. 15.00 - ul. Konstytucji 3 Maja 66b i 66c - 1 ks

ul. Konstytucji 3 Maja 66 i 66a - 1 ks.

 

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk