Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

  • Email

1.      Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych. Niezmiernie cieszę się ze sprawowanego sakramentu pokuty i pojednania i Waszej postawy wiary. Niech Bóg to dobro umacnia. Dziękuję Pani Ewie, Pani Wiesławie i Pani Bożenie, które sercem zadbały, aby stół do kapłańskiego spotkania był gotowy. Dziękuję Panu Organiście i panu Kościelnemu za ich posługę w te dni. W najbliższym tygodniu będziemy spowiadać pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

2. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas – zbiórki żywności i sprzedaż świec. Na ręce Pań Wiesławy i Barbary składam podziękowanie wszystkim, którzy poprzez swoją pomoc wspierają innych. Paczki zostały przygotowane i trafią do najbardziej potrzebujących. Mamy jeszcze kilkanaście świec na stół wigilijny, które dostępne są przy wyjściu z kościoła.

3. Wychodząc ze świątyni ofiarami do puszek wspieramy Kościół na wschodzie, który przeżywa trudności związane między innymi z wojną na Ukrainie.

4. Dziękuję Harcerzom z Hufca ZHP Kolno za przekazane światło pokoju z Betlejemskiej Groty. Niech to światło będzie też znakiem pokoju naszych czystych serc.

5. W trwającym remoncie plebanii w minionym tygodniu zakończono główne prace budowlane. W minionym tygodniu dokończono niezbędne elementy tak, aby wieczerza wigilijna mogła się odbyć w wyremontowanym wnętrzu. W poniedziałek zostanie ukończony montaż kuchni. Po nowym roku zostaną zamontowane drzwi w dolnej kondygnacji i zostanie dokończone montowanie listew, a także niezbędne zaprawki.

         Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę i ofiary indywidualne od: Pani Ireny, Pani Zofii, Państwa Magdy i Jacka, Anonimowo oraz przelewem od Pana Józefa, Państwa Anny i Zdzisława i Pani Wandy

                                                                                                        Z serca wszystkim dziękuję

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić czwartą niedzielę adwentu a zarazem będzie to dzień Wigilii. Pamiętajmy o tradycyjnym poście, który nie jest obowiązkowy aczkolwiek podjęte wyrzeczenie to też forma modlitwy. Msze święte będą sprawowane w godzinach: 7:00, 9:00, 11:00, 12:30 a następnie wieczorem dwie Msze Pasterskie o godzinie 22:00 i 24:00. Od godziny 21:00 zapraszam do wspólnego kolędowania. Miło mi zaprosić wszystkich na inaugurację pięknej ruchomej szopki, która ozdobi nam czas świętowania. 25 grudnia – pierwszego dnia Świąt msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy świętej o godzinie 7:00 której tego dnia nie będzie. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy dzieci 25 grudnia na Mszę Świętą o godzinie 12:30, aby wspólnie świętować narodziny Jezusa.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca: Zdzisław Wróblewski l. 81, Andrzej Trepanowski l. 51, Jan Stodulski l.71   Wieczny odpoczynek . . .

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk