Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023

  • Email

1.      Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w dekorowaniu kościoła tak, aby nasze świętowanie mogło odbyć się w uroczystej scenerii. Dziękuję Księdzu Andrzejowi za pomoc w dekorowaniu, a Księdzu Sławomirowi za prowadzenie Mszy Świętych Roratnich, które były doskonałym pójściem razem ze Świętym Franciszkiem z Asyżu wprost do Betlejemskiej Groty.

2. W dniu dzisiejszy Wigilia Bożego Narodzenia i czas spotkań w gronie najbliższych. Niech przełamanie Białego chleba będzie znakiem prawdziwej miłości między nami. Msze pasterskie odprawimy w dniu dzisiejszym o godzinie 22:00 i 24:00. Zainaugurujemy w dniu dzisiejszym otwarcie pierwszej w naszym terenie ruchomej szopki. Serdecznie zapraszamy. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy 25 grudnia na mszę o godzinie 12:30 do wspólnego świętowania Narodzin Jezusa.

         25 grudnia – pierwszego dnia Świąt Narodzenia Pańskiego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy świętej o godzinie 7:00 której tego dnia nie będzie.

3. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość.

4. W trwającym remoncie plebanii w minionym tygodniu przeszliśmy już z żywieniem na teren plebanii. Jak wspominałem tydzień temu dokończenie tej części prac odbędzie się po nowym roku, ale już korzystamy z wyremontowanej kuchni i jadalni.

         Dziękuję za złożone ofiary indywidualne od: Pani Lucyny, Pani Anny, Państwa Anny i Eugeniusza, Anonimowo, Państwa Bożeny i Józefa, Ewy i Piotra i 3x Anonimowo, przelewem od Ks. Jerzego

                                                                                                     Z serca wszystkim dziękuję

5. Zwolniły się miejsca na wyjazd zimowy na narty. Chętne osoby zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii.

6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 wraz z Nauczycielami i Dziećmi zaprasza wszystkich chętnych do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez grupę około 100 uczniów. To prawdziwe widowisko przepełnione piękną muzyką i choreografią. 28 grudnia o godzinie 17:00 w SP 2.

7. Po świętach 27 grudnia pragniemy rozpocząć tegoroczną wizytę duszpasterską. Jest to czas naszej wspólnej modlitwy razem z Wami w domach: dzielenia się radościami, ale i zrozumienia cierpienia, które niejednokrotnie towarzyszy. Jesteśmy wdzięczni za Wasze otwarte serca i domy na nasze przyjęcie. Bardzo proszę o dokładne zaznaczenie jaka ofiara jest przeznaczona na kościół, a jaka dla księży. W tym roku ofiary będą przeznaczone na pokrycie zobowiązań wynikających z prowadzonych prac remontowych. Roczne sprawozdanie przedstawię w pierwszą niedzielę stycznia, ale już dzisiaj dziękuję za Wasze zrozumienie i życzliwość z jaką my Księża się spotykamy. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

27.XII - środa

g. 15.00 - ul. Łabno Duże - 3 ks.

28.XII - czwartek

g. 9.00 - Stary Gromadzyn - 3 ks.

g. 15.00 - ul. 11 listopada 6 i 8 – 2 ks

29.XII - piątek

g. 9.00 - Tyszki Łabno –1 ks.

Gromadzyn Wykno – 1 ks.

Czernice i Pachuczyn – 1 ks.

30.XII – sobota

                   g. 9.00 - ul. Szkolna, Krótka i Wesoła – 1 ks.                                       

  ul. Słoneczna i Zacisze – 1 ks.

ul. Sadowa i Piłsudskiego – 1 ks.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Domu Ojca: + Jadwiga Jagielska l. 84 Wieczny odpoczynek . . .

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk