Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024

1.      W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. To czas refleksji nad zbawczą ofiarą Jezusa. Niech nie zabraknie naszej dobrej woli do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, a także determinacji do pracy nad sobą. I tak we środę popielcową msze święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane w godzinach: 7.00 9.00 16.30 i 18.00.

         Drogę krzyżową będziemy sprawować w piątki o godzinie 16.30 dla dzieci, połączona z komunią świętą i o 17.15 dla dorosłych połączona z Mszą Świętą. Podczas drogi krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.

         Gorzkie żale będziemy sprawować w niedzielę po mszy świętej wieczornej i będą połączone z procesją. Zapraszamy dzieci do niesienia poduszek z symbolami męki pańskiej.

         W odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego KEP abp Stanisława Gądeckiego we środę popielcową po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc przeznaczoną poszkodowanym wojną w Ukrainie.

2. W sobotę 10 lutego rozpoczęliśmy seminarium odnowy wiary prowadzone przez wspólnotę Gloriosa Trinita. Serdecznie zapraszam na to wspólnotowe doświadczenie wiary. W najbliższą sobotę kolejne spotkanie.

3. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy w parafii tzw. kurs przedmałżeński. Będzie to cykl spotkań przygotowujących młodych do sakramentu małżeństwa. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się na pierwsze spotkanie w dniu 18 lutego na godzinę 14:00 w salkach parafialnych.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej z godziny 12.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

5. W minionym tygodniu na prace remontowe wpłynęły dwie ofiary Anonimowe, oraz od Pani Anny. Trwa okres rozliczeniowy podatkowy i jeśli ktoś ma taką możliwość to może w rozliczeniu uwzględnić darowiznę na kościół. Za każde dobro duchowe i materialne dziękujemy. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na prace remontowe,

6. Wojsko zwraca się z prośbą o zachowanie ostrożności i spokoju z uwagi na bardzo dużą ilość sprzętu i ludzi, którzy przez najbliższe dni będą poruszać się po naszym terenie. Ma to związek z ćwiczeniami wojsk NATO.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszli:                    + Bolesława Gębarska l. 91, +Urszula Filipkowska l. 47, + Celina Konopka l. 86 Wieczny odpoczynek ...

         Życząc dobrej niedzieli dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy chodzą do naszego kościoła ;)

wzasiegu logo w70pxrngk