25 Niedziela zw. - 24.IX.2017r.

1. W czwartek 28 września zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawianej na Pl. Wolności o g. 15.00. Tą modlitwą włączymy się w światową modlitwę o Miłosierdzie Boże dla całego świata.
2. W piątek 29 września Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu przypada święto patronem policji, którym jest św. Michał. Policjantom i pracownikom policji życzymy opieki świętego patrona, aby wypraszał Bożą łaskę, zdrowie i strzegł przed niebezpieczeństwami służby. Pomódlmy się też w tym dniu za naszych policjantów.
3. W piątek obchodzi imieniny p. Michał, nasz kościelny. Życzymy mu Bożej łaski, opieki św. Michała Archanioła i zdrowia.
4. Rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym rozpoczną się 2 października. Rekolekcje są szansą na odnowienie swojego życia z Bogiem i odnalezienie swojego miejsca w Kościele.
5. Od niedzieli rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dla wszystkich pół godziny przed wieczorową Mszą św.. Różaniec w poszczególne dni wg wyznaczonego porządku będą prowadziły Koła Żywego Różańca i grupy parafialne. Zachęcam do omawiania różańca w domach całą rodziną.
6. Dobiega końca jubileuszowy rok objawień fatimskich. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieciom orędzie ocalenia: „Nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie Różaniec”. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest inicjatywa modlitewna „Różaniec do granic”. Modlić się będziemy 7 października br., w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Tego dnia odmówimy cztery części Różańca. Odmawiać będziemy różaniec od g. 13.00 do 15.00. Co pół godziny jedną część różańca. Dlatego prosimy o zapisywanie się na listę kto na którą godzinę przyjdzie odmawiać różaniec. Będzie to również nasze przygotowanie do odpustu parafialnego. Lista jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej.
7. Za dwa tygodnie 8 października Odpust MBRóżańcowej.
8. We wtorek 26 września przypadnie 16 rocz. śmierci ks. Józefa Biniewskiego. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Wieczny odpoczynek ...