ŻYCZENIA WIELKANOCNE

ŻYCZENIA NA WIELKANOC 2017

Umiłowani Bracia i Siostry,

Nasz Pan Jezus Chrystus w Świętą Noc Zmartwychwstania skruszył więzy śmierci i jako Zwycięzca wyszedł z otchłani. Dopiero teraz, gdy znamy doświadczenie Jego męki, śmierci i zmartwychwstania, lepiej słyszymy słowa, które wypowiadał, jaśniej rozumiemy znaki, których dokonywał oraz pełniej odkrywamy znaczenie Chleba, który nam zostawił. Umocnieni Jego obecnością patrzymy z ufnością w przyszłość i odczytujemy naszą powinność wspierania i budowania porozumienia między narodami, które zapewni wszystkim kontynentom sprawiedliwość i chleb, wolność i pokój.

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam - Umiłowani Diecezjanie - abyście w swoim sercu doświadczyli spotkania ze Zmartwychwstałym, bowiem tylko w ten sposób Święta Wielkanocne staną się dla każdego z nas radosnym czasem oraz dodadzą nam siły i odwagi, by w pełni żyć i świadczyć o wielkiej miłości Boga względem nas.

+ Janusz Stepnowski

Wasz Biskup

Drodzy Parafianie i Goście

Życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały, w którym " żyjemy, poruszamy się i jesteśmy" (Dz 17,28), pozwolił nam doświadczyć całej głębi swej miłości i pokoju.                                                  Niech nam udzieli obfitych łask, byśmy Jemu bezgranicznie ufali i z jego mocy czerpali siłę i odwagę do podejmowania codziennych wyzwań oraz dawania świadectwa wiary w naszych rodzinach, miejscu pracy, Kościele i świecie.

Niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego towarzyszy nam na każdy dzień a Maryja - Pani Fatimska otacza swoją opieką wszystkie nasze poczynania bo "Różaniec, pokuta i umartwienie, są naszym ratunkiem i ocaleniem".

ks. proboszcz Stanisław   ks. wikariusze Artur i Grzegorz