ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO
NA BOŻE NARODZENIE 2017

Umiłowani Bracia i Siostry,

Cicha i święta Noc oraz sprawowana w świątyniach uroczysta liturgia, wprowadzają nas w tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, która naznaczyła i nadal naznacza dzieje świata i człowieka. Wszak sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami (por. J 1,14), stał się rzeczywiście jednym z nas! W narodzonym w Betlejem Dziecięciu, zbliżył się do człowieka i dlatego we wspólnocie, którą tworzymy jako Chrystusowy Kościół, możemy doświadczać Jego dobroci i miłości.
Niech celebracja tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia umacnia wiarę, że Bóg jest rzeczywiście obecny z nami, że przenika nasze serca, że zna nasze radości i smutki. Niech Nowy Rok będzie pełen mocy i darów Ducha Świętego, uzdalniających do odważnego dawania świadectwa chrześcijańskiego życia.
Wraz z Księżmi Biskupami z całego serca przyzywam Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa dla każdej rodziny i każdego z Was.
+ Janusz Stepnowski
Wasz Biskup

Do tych życzeń Pasterza naszej diecezji dołączamy się i my duszpasterze tej parafii i życzymy błogosławionych dni Bożego Narodzenia oraz dobrych spotkań w gronie rodziny.

Z błgosławieństwem kapłańskim

ks. proboszcz Stanisław i ks. wikariusze; Artur i Grzegorz