Wieczór Uwielbienia

...Aniołowie schodzą z nieba gdy wielbimy Cię...

13 listopada 2015r w parafii p.w. św. Anny w Kolnie odbył się Wieczór Uwielbienia ze Świętymi i Aniołami. Ach! Co to było za Uwielbienie! Wieczór minął niczym ułamek sekundy a wszystkie zgromadzone serca połączyły się w modlitwie uwielbienia.
Tuż po Liturgii Mszy wieczorowej świątynia zmieniła się w niebiańską łąkę. Zgasły światła, zapanował półmrok a dym kadzideł unosił się osłaniając ołtarz.
Schola zagrała pierwsze akordy pieśni "Hymn III Tysiąclecia". Dziewczęta z diakonii tanecznej, ubrane w białych albach, w uroczystej asyście wprowadziły Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, by mógł zająć miejsce przygotowane na ołtarzu.
Czas modlitwy był czasem błogosławionym. Wielbiliśmy naszego Pana jak tylko potrafiliśmy najlepiej. Tańczyliśmy przed Jego Majestatem, graliśmy , śpiewaliśmy, klaskaliśmy w dłonie a kiedy trzeba było na chwilkę sie zatrzymać zastygaliśmy w relacji z Nim sam na sam trwając w milczeniu. Stopniowo otworzyliśmy się na działanie Boga. On do nas mówił, podchodził do każdego z nas delikatnie i indywidualnie. Tulił nas w swych Boskich ramionach, dał schronienie w cieniu swych skrzydeł. Morze Jego nieskończonej miłości się na nas wylało.
Wieczór Uwielbienia przygotowała młodzież działająca w parafii p.w. św. Anny. Nad całością czuwał ks. Grzegorz. Wieczór był tak cudowny, że gdy nadszedł czas by udać sie do domu nikt nie chciał wyjść ze świątyni. Rozgrzane Boską miłością serca wiernych nadal chciały Uwielbiać Pana. Wszyscy razem klaskali, tańczyli i radowali sie czasem, który Pan im podarował.
Chwała Panu ! :)
Kasia