ŚDM - Dni w diecezjach

20 lipca powitaliśmy w Kolnie długooczekiwaną młodzież z Rygi. Do miasta przyjechały 23 osoby, w tym 3 księży. Kolneńskie rodziny przez pięć dni gościły Łotyszy, a wolontariusze zadbali o to, by nasi rówieśnicy mieli okazję zapoznać się z regionem.
Już w czwartek zawitaliśmy do Nowogrodu, gdzie pierwszą atrakcją był "Skansen kurpiowski". Później podczas mszy św. wysłuchaliśmy niesamowitego, łotewskiego śpiewu. Po spacerze i smakowitym obiedzie ruszyliśmy ku Rucianemu-Nidzie. Tam, podczas rejsu statkiem, podziwialiśmy mazurskie jeziora.
Piątek zapoczątkowaliśmy mszą świętą w Kolnie oraz drogą krzyżową na "Śmierciowej Górze" w Koźle. Ten dzień spędziliśmy głównie na integracji. Sprzyjał temu paintball oraz strzelanie z łuku. Po obiedzie z przedstawicielami kolneńskich władz wróciliśmy do domów, by o 18.30 wziąć udział w wieczorze uwielbienia.
W sobotę uczestniczyliśmy w Łomży w spotkaniu z młodzieżą z całej diecezji - zarówno z wolontariuszami, jak i z gośćmi. Mogliśmy zapoznać się z Włochami, Salwadorczykami, Meksykanami czy Amerykanami. Dzięki licznym występom na łomżyńskiej scenie lepiej poznaliśmy uczestników ŚDM. Podczas tego wieczoru był również czas na wspólne tańce i śpiew nad stawem na łące parafialnej.
Niedziela - to ostatnie chwile, które goście z Rygi spędzili z Kolniakami. Mieli oni okazję uczestniczyć we mszy świętej odpustowej oraz pikniku.
W poniedziałek rano, zarówno Łotysze jak i wolontariusze, wyruszyli w kilkugodzinną podróż do Krakowa, by tam czekać na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Czas spędzony w był dla nich bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych elementów wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski

Katarzyna Szymańska-wolontariuszka ŚDM