Misje Święte

„Idźcie i głoście”- to zdanie było przewodnim hasłem tegorocznych Misji Świętych, które odbywały się od 21 do 28 maja. W czasie tych ośmiu dni wierni mieli możliwość wzięcia udziału we Mszach świętych i wysłuchania kazań misyjnych, które prowadzili Ojcowie Redemptoryści: o. Antoni Paździorko oraz o. Zbigniew Podlecki. W czasie spotkań poruszano kwestie, na których opiera się nasza wiara. Parafianie gromadzili się na uroczystościach dotyczących m.in. pojednania, uzdrowienia i odnowienia wiary w życie wieczne. Niektóre Msze św. wraz ze spotkaniami były kierowane w szczególności do młodzieży, chorych lub matek. Jednak Misje Święte to nie tylko wydarzenia w murach kościoła, ale również Droga Światła ulicami parafii oraz Procesja Fatimska wokół Placu Wolności. Majowemu wydarzeniu towarzyszyły odwiedziny chorych w domach z Komunią św. przez Misjonarzy. Ten szczególny czas łaski zwieńczyła niedzielna Msza święta, podczas której konsekrowano nowy ołtarz, poświęcono mozaikę znajdującą się nad głównym wejściem oraz krzyże misyjne.
Jak powiedział ksiądz proboszcz Stanisław Uradziński, czas Misji Świętych daje nam „możliwość zatrzymania się, zadumy i refleksji (...). Jest to dobra sposobność, by w blasku Bożej prawdy zrobić generalny przegląd życia.” Trwajmy więc umocnieni tym wydarzeniem jak najdłużej, a nauka którą wynieśliśmy w czasie tych dni niech wzrasta w naszym dalszym życiu.

Katarzyna S., uczestniczka Misji Świętych

Więcej w tej kategorii: « Oaza w Cieciorach