Jubileusz Mszy sw. i spotkań dla osób chorych i niepełnosprawnych.

W kolneńskiej parafii św. Anny od kwietnia do września w każdą ostatnią niedzielę miesiąca odbywają się msze i spotkania dla niepełnosprawnych. 27.09 zakończyliśmy dziesiąty rok naszych spotkań. Był to czas, aby szczególnie podziękować Księdzu Dziekanowi, za to, że wiosną dziesięć lat temu zgromadził nas wokół Ołtarza Chrystusowego na pierwszej mszy dla chorych i niepełnosprawnych. Później na jednej z takich mszy kilka osób niepełnosprawnych w różnym wieku, w tym też dorosłych przyjęło po raz pierwszy Jezusa do swoich serc – mieli I Komunię Świętą. Po jakimś czasie z rąk biskupa otrzymali sakrament bierzmowania. Były to dla nas, a szczególnie dla ich rodzin chwile bardzo poruszające i pozostające w pamięci na zawsze.
Ksiądz Stanisław Uradziński jest pierwszym kapłanem w naszej diecezji, który zainicjował Msze św. i spotkania osób niepełnosprawnych. Dziś jego przykładem poszło kilka parafii, w których są takie msze.
Podczas mszy o godz. 15.00 w obecności krzyża i Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego – symboli Światowych Dni Młodzieży, lecz symboli jakże nam bliskich, bo krzyż i Maryja pod nim stojąca to też nasze symbole dziękowaliśmy Księdzu z całego serca, za to, że dostrzegł dziesięć lat temu nasze potrzeby, że ciągle jest z nami, nas wspiera, trwa z nami w trudnościach, cieszy się naszymi radościami, ze ma dla nas wielkie serce i zawsze nam okazuje swoją troskę.
Nasze podziękowania skierowaliśmy również do tych, którzy przez lata wspierali te spotkania zarówno finansowo jak też w różnych innych formach. Dziękowaliśmy przede wszystkim przedstawicielom naszych lokalnych władz: Panu Burmistrzowi Miasta Kolno, Panu Wójtowi Gminy Kolno, Panu Staroście Powiatu Kolneńskiego. Nie zabrakło słów wdzięczności dla naszych księży wikariuszy, pań z Caritas, pana organisty i kościelnego.
Dziś jeszcze raz wszystkim z głębi naszych serc dziękujemy.
Rodziny niepełnosprawnych