Niedziela Palmowa – 2.IV.2023r.

1. Dzisiaj w 18 rocznicę odejścia do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II zapraszamy na marsz w obronie dobrego imienia Papieża. Marsz rozpocznie się o g. 15.00 przy kościele Chrystusa Króla Wszechświata a zakończy przy pomniku Papieża przy naszym kościele. Na marsz ubierzmy się w coś białego np. szalik, chustę, czapkę, kurtkę. Weźmy też obrazy św. Jana Pawła II, kwiaty białe i żółte oraz znicze które ustawimy przy pomniku Papieża Świętego Jana Pawła II.
2. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień a w nim będziemy przeżywać Triduum Paschalne - najważniejsze dni w historii naszego zbawienia.
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu modlimy się w intencji kapłanów. g.18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej Adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00
Wielki Piątek - pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa - obowiązuje post ścisły. kościół będzie otwarty od g. 8.00 Będzie to I piątek miesiąca. Przypominamy to szczególnie dzieciom i dorosłym obchodzącym I piątki. Spowiedź od g. 17.00. g. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej (ofiary składamy na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie) - Droga Krzyżowa ulicami miasta – wokół Placu Wolności. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00 Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
Wielka Sobota – oczekiwanie na zmartwychwstanie Pana Jezusa kościół będzie otwarty od g. 8.00. Poświęcenie pokarmów: - w kościele od godz. 9.00 do g. 13.00 co godzinę. Koszyczki z pokarmami trzymamy w rękach. - na wioskach od g. 10.00. g.1800 – Wigilia Paschalna - Msza św. z poświęceniem ognia i wody chrzcielnej (przynosimy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych). Adoracja Pana Jezusa do 22.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego kościół będzie otwarty od g. 5.00 g. 6.00 – Msza św. rezurekcyjna Następne Msze św: 9.00, 11.00, 12.30, 17.00.